Nasz gabinet wyposażony jest w najwyższej klasy, nowoczesny sprzęt

Wewnątrz jamy zęba znajduje się tkanka naczyniowo-nerwowa, czyli miazga.
Kiedy profilaktyka zostanie zaniedbana i próchnica wraz z bakteriami zacznie drążyć w jej stronę, może dojść do jej infekcji.
Początkowo objawia się to tkliwością i ćmieniem zęba, którym może towarzyszyć nadwrażliwość na zimno i słodkie. Na tym etapie najczęściej dochodzi do tzw. Odwracalnego zapalenia miazgi.
Dzięki szybkiej interwencji i odpowiedniemu postępowaniu, stan zęba może wrócić do normy. Brak leczenia doprowadza do silnych, samoistnych dolegliwości bólowych i przejścia zapalenia w stan nieodwracalny. Nieleczone może wpłynąć na rozsianie bakterii poza jamę zęba do kości i tkanek miękkich, mając negatywny wpływ na cały organizm.
Do każdego leczenia kanałowego podchodzimy bardzo indywidualnie, ponieważ anatomia i złożoności systemu kanałów jest bardzo różna. Przed rozpoczęciem leczenia oraz w trakcie wspomagamy się radiowizjografią, znajdującą się przy fotelu stomatologicznym, dzięki której przy znikomej dawce promieniowania, możemy zobaczyć co znajduje się w kości.
Leczenie kanałowe przebiega kilku etapowo.

Wszystkie procedury wykonuje się w znieczuleniu dla zapewnienia komfortu.

W pierwszym etapie usuwa się miazgę i odnajduje kanały, które następie trzeba ukształtować, zdezynfekować i szczelnie wypełnić. Zastosowanie powiększenia daje nam większy wgląd w pole zabiegowe.
Nowoczesny sprzęt, wysokiej jakości narzędzia rotacyjne i trójwymiarowe wypełnienie kanałów płynną gutaperką gwarantuje lepszą precyzję i sukces leczenia.

Aby zapewnić trwałość leczenia kanałowego, niezbędna jest szczelna i mocna odbudowa korony.

Przy zachowaniu dużych ilości własnych tkanek zęba wystarczająca jest odbudowa zachowawczo- protetyczna, najlepiej w postaci nakładów - onlay
Call Now ButtonZadzwoń do nas